Jak zerwać z dziewczyną i jak zerwać z chłopakiem

Rozstanie się z partnerem zawsze jest bardzo stresujące i trudne, zwłaszcza w sytuacji, w której tylko jedna strona uważa, że związek powinien się skończyć. Choć może wydawać się, że zrobienie tego z klasą i na poziomie jest niemożliwe, w rzeczywistości wystarczy zastosować kilka prostych rozwiązań, które sprawią, że zerwanie z dziewczyną lub chłopakiem będzie mniej skomplikowane i bolesne.

Odpowiednie miejsce i czas

Właściwie nigdy nie ma odpowiedniego czasu ani miejsca na to, aby przeprowadzić trudną rozmowę o rozstaniu, ale można zrobić to w taki sposób, żeby była ona jak najmniej dotkliwa dla obojga partnerów. Miejsce powinno być jak najbardziej neutralne, ale warto przy tym pamiętać, że rozstanie zawsze okupione jest dużą ilością emocji i nigdy nie można przewidzieć, jak będzie wyglądać reakcja partnera – z tego względu nie należy wybierać restauracji, pubów oraz innych lokalizacji, które są zatłoczone i w których para będzie pod stałą obserwacją obcych osób. Decyzję o zakończeniu związku warto przekazać dotychczasowemu partnerowi lub partnerce przed weekendem lub czasem wolnym, tak, aby obie osoby miały możliwość odpocząć, wyciszyć się i nie musiały iść do pracy, w której z pewnością będą miały problem ze skupieniem.

Spokojna rozmowa

Rozstanie się zawsze powinno odbywać się twarzą w twarz – absolutnie nie należy tego robić za pośrednictwem telefonu, wiadomości czy komunikatorów internetowych. Nawet podczas tak bolesnej i niekomfortowej sytuacji, jaką bez wątpienia jest zakończenie związku, należy okazać drugiej osobie maksimum szacunku. Z tego powodu spotkanie powinno odbyć się w miejscu, w którym obie osoby będą czuły się dobrze i bezpiecznie – niekoniecznie musi to być więc mieszkanie którejkolwiek z osób, ale równie dobrze taką rozmowę można odbyć na spacerze. Co do samej rozmowy, powinna ona opierać się na na wzajemnym szacunku i zrozumieniu. Swoje argumenty powinno się przedstawić w sposób spokojny, pozbawiony krzyków, podnoszenia głosu czy pretensji; nie należy także porównywać obecnego partnera z poprzednimi czy z innymi osobami ze swojego otoczenia.

Jasne argumenty

Rozstanie z chłopakiem czy dziewczyną zawsze będzie budziło w drugie stronie opór i rodziło mnóstwo pytań odnośnie tego, czy może coś zrobiło się źle, w jakich aspektach się zawiodło, czy może był ktoś lepszy lub bardziej odpowiedni. Nie należy dodatkowo podkopywać pewności siebie drugiej strony, mówiąc że nigdy się jej nie kochało lub wytykając błędy. Mimo że często w takich sytuacjach, zwłaszcza gdy rozstanie przebiega bardzo burzliwie, zaczynają się przypominać wszystkie sytuacje, w których nie było się do końca szczęśliwym, warto przedstawić partnerowi lub partnerce jasne argumenty, jak na przykład „jesteś dla mnie ważny, ale mamy inne potrzeby” lub „w miarę upływu czasu okazało się, że coraz trudniej nam się rozmawia”. Tego typu zdania nie oskarżają drugiej osoby o rozpad związku, a jednocześnie przedstawiają racjonalne i jasne powody, dla których dalsze trwanie w relacji nie ma sensu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *