Jak postępować po zabiegu makijażu permanentnego ust?

Jeżeli wybierzesz się na makijaż permanentny ust do dobrego, sprawdzonego i zaufanego salonu kosmetycznego, zajmująca się tobą kosmetyczka na pewno cię poinstruuje i podpowie ci, jak powinnaś działać, gdy już wyjdziesz z gabinetu. Codzienna pielęgnacja może mieć bowiem ogromne znaczenie dla końcowych efektów. Bywa bowiem tak, że to właśnie przez nieuwagę lub ignorancję pacjentek permanentny makijaż nie daje tak dobrych efektów, jakich się od niego oczekuje.

Po zabiegu przez przynajmniej kilka dni skup się przede wszystkim na nawilżaniu ust. Wspomóc ich naturalną regenerację. Pozwól im jak najszybciej wrócić do formy. Zainwestuj w specjalistyczny krem lub maść z apteki i używaj takiego kosmetyku codziennie, nakładając go na wargi z pomocą zwykłego patyczka kosmetycznego. Możesz jeszcze w gabinecie poprosić kosmetyczkę o polecenie ci jakiegoś dobrego preparatu ochronnego. Jeżeli jednak zapomnisz o niego spytać, udaj się po niego do apteki i poproś o preparat o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz regenerującym i nawilżającym.

To dość oczywiste, że makijaż permanentny ust w jakimś stopniu uwrażliwi skórę twarzy. Nie możesz zatem jeszcze bardziej jej naruszać. Obchodź się z nią tak delikatnie, jak gdybyś naprawdę miała do czynienia z poważnymi ranami. Buzię myj przez kilka dni wyłącznie samą wodą o średniej temperaturze. Uważaj też na to, co spożywasz. Unikaj przesadnie gorących i zimnych dań bądź napojów, a soki oraz wodę czy herbatę staraj się pić przez słomkę. Na przynajmniej jeden tydzień zrezygnuj też z używania ostrych przypraw. Postaw na dietę lekką, prostą i delikatną. Możesz jeść np. przeciery warzywne i owocowe sałatki.

Mimo iż makijaż permanentny ust zyskał teraz na popularności, istnieją pewne przeciwwskazania do tego właśnie zabiegu. Nie wolno go bowiem wykonywać u kobiet, które są w ciąży albo karmią piersią. Nie należy go też przeprowadzać na pacjentach chorujących na jakiekolwiek infekcje – grzybicze, bakteryjne bądź wirusowe. Innymi przeciwwskazaniami mogą być np. często nawracające opryszczki bądź choroby zakaźne. Jeżeli nie jesteś pewna, czy możesz bezpiecznie skorzystać z tej metody, koniecznie najpierw porozmawiaj z doświadczoną kosmetyczką.

1 thought on “Jak postępować po zabiegu makijażu permanentnego ust?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *