Wykrywanie wycieków Łódź

Mogło zdarzyć się tak, że zauważyliśmy mniejsze ciśnienie wody w kranie. Być może pojawił się problem z instalacją centralnego ogrzewania. Co należy zrobić w takiej sytuacji? Skorzystać z pomocy specjalisty, który dokładnie zbada tę sytuację.

Lokalizacja wycieków

Poprzez zastosowanie najnowszych technologii można w sposób bezinwazyjny dokonać wykrycia wycieków z instalacji grzewczych lub wodnych. Wykrywanie wycieków można przeprowadzać za pomocą różnych metod. Wśród nich można wyliczyć między innymi:

  • próbę ciśnieniową szczelności instalacji grzewczej lub wodnej,
  • badanie powierzchni przy zastosowaniu termowizji,
  • mapowanie za pomocą mierników wilgoci,
  • oględziny trudnodostępnych miejsc poprzez zastosowanie kamery endoskopowej,
  • próbę szczelności instalacji przy zastosowaniu gazu znacznikowego,
  • badanie akustyczne przy użyciu geofonu.

Wykrywanie wycieków metodą elektroakustyczną

Metoda ta polega na wykorzystaniu specjalistycznej aparatury elektroakustycznej, do przeprowadzenia tak zwanego „osłuchu”. Metodę tę można z powodzeniem stosować zarówno w przypadku badaniu nieszczelności instalacji zimnej, jak i ciepłej wody. Przy tych próbach można także wspomóc się poprzez wykorzystanie sprężonego powietrza. Wykorzystanie tej dodatkowej techniki może sprawić, że przy większych wyciekach osiągniemy mniejsze zniszczenia spowodowane dużym rozlewem wody.

Metodę elektroakustyczną zaleca się zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych, gdzie jest możliwe zupełne wyeliminowanie innych źródeł dźwięku, które to mogą wpływać na zakłócanie pomiaru.

Wykrywanie wycieków za pomocą termowizji

Zazwyczaj tej metody używa się przy wykrywaniu wycieków rzędu od około 0,5 do 1 litra na godzinę. Jeżeli chcemy zbadać wyciek w ogrzewaniu podłogowym, to możliwe może być wykrycie nawet wycieku rzędu 0,3 litrów na godzinę. W przypadku mniejszych wycieków, takich, w których dopiero po kilku miesiącach widać zawilgocenie na ścianach, a dodatkowo znajdujących się w otulinie termicznej lub pod warstwą 5-centymetrowego styropianu, wymaga sporego doświadczenia i wiedzy od fachowca.

Warto zatem zanim przystąpimy do stosowania metody termowizyjnej upewnić się, w której instalacji doszło do wycieku, a także spróbować oszacować jak duży jest to wyciek.

Wykrywanie wycieków Łódź – podsumowanie

Wykrywanie wycieków nie jest łatwym zadaniem i warto zlecić je profesjonalistom. Jeżeli potrzebujesz usługi wykrywania wycieków w Łodzi lub okolicach, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług wycieki.eu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *