Czym powinna wyróżniać się nowoczesna strona internetowa?

Z roku na rok wśród coraz większej liczby specjalistów panuje przekonanie, że dobra strona promująca markę lub firmę odgrywa taką samą rolę, co doskonale wyszkoleni pracownicy. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt. W niektórych przedsiębiorstwach strony internetowe przejmują bowiem funkcje pracowników. Jak powinna wyglądać nowoczesna witryna?

Co dokładnie powinna zawierać nowoczesna strona internetowa?

Jak wiadomo, osoby związane na co dzień z marketingiem powtarzają cytat: „Content is King”. Oczywiście marketing treści jest niezwykle skutecznym sposobem na to, by nawiązać relację z potencjalnymi klientami. W najprostszym możliwym ujęciu zadaniem content marketingu jest zbudowanie komunikacji z użytkownikami w taki sposób, by zaangażować ich do określonych działań. Świetnym przykładam może być zakup produktu czy zainteresowanie ofertą. Przedsiębiorcy publikując wartościowe treści na swoich stronach internetowych przyczyniają się do budowania wizerunku swojej marki w oczach klientów. Ponadto angażujący content może zbudować poczucie więzi z klientem. Jest to element, bez którego nie może obejść się żadna nowoczesna strona.

Strona musi być responsywna

Należy mieć świadomość, że pierwszą czynnością, jaką wykonuje znaczna większość użytkowników zaraz po przebudzeniu jest sprawdzenie na smartfonie aktualności z sieci i maila. Oznacza to tym samym, że strona RWD jest obecnie wymogiem. Godny uwagi jest również fakt, że przeważanie urządzenie mobilne będzie pierwszym punktem styku danego użytkownika ze stroną internetową.

Strony internetowe muszą być responsywne na urządzeniach mobilnych. W tym przypadku nie ma żadnego znaczenia rozdzielczość urządzenia. Strona jeszcze przed opublikowaniem musi być zoptymalizowana i przetestowana. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że strony internetowe bardzo dużej liczby przedsiębiorstw niestety z różnych powodów nie są responsywne. Warto wiedzieć, że klienci porzucą daną stronę internetową, jeżeli nie będzie ona właściwie dopasowana do ekranu urządzenia.

Nowoczesna obsługa klienta

Należy mieć świadomość, że wyznacznikiem innowacyjnych i nowoczesnych stron internetowych będzie także odpowiednia obsługa klienta. Doskonałym przykładem może być chat umożliwiający na bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami. Godny uwagi jest fakt, że ten prosty skrypt może być niezwykle pomocny w rozpatrywaniu reklamacji. Ponadto zdecydowanie prostsze będzie doradztwo klientom w kwestii wyboru najlepszego produktu dostępnego na rynku.

Osoby, które chciałyby mieć wykonaną nowoczesną witrynę, powinny zapoznać się ze stroną internetową: arturkosinski.pl. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się chatbot, który ma przygotowane scenariusze i odpowiada osobom zainteresowanym według schematu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *