Skąd wiem czy jest moim chłopakiem lub skąd wiem czy jest moją dziewczyną?

Motyle w brzuchu i pierwsze randki, które po pewnym czasie nie są już tylko tymi pierwszymi. Zafascynowanie i zauroczenie drugą osobą to piękne, uskrzydlające uczucia, ale skąd wiadomo, że mają przerodzić się w coś większego i poważniejszego? Skąd masz wiedzieć tak naprawdę, że jesteście już parą albo zaraz nią będziecie? To pytanie wiele osób stawia sobie, gdy znajduje się w momencie między pierwszą randką a potwierdzonym, zdeklarowanym przez obie strony związkiem. Najpewniejszą formą odpowiedzi będzie szczera rozmowa, jednak obok słów wypowiedzianych wprost możesz zauważyć jeszcze inne znaki, które oznaczają, że Twój partner myśli o poważnej relacji z Tobą.

Czytaj między wierszami

Wiele słów wypowiadanych przez obiekt Twoich westchnień może świadczyć o tym, że ma wobec Ciebie czyste intencje i myśli o przyszłości z Tobą. Jeśli wypowiedzi kierowane w Twoją stronę możesz określić jako troskliwe, to może oznaczać, że traktuje Cię jako stałego partnera czy stałą partnerkę. Prosi Cię o wiadomość, gdy dotrzesz do domu? Pyta, jak minął Ci dzień i wysłuchuje historii o Twoich problemach, nawet tych codziennych i zwyczajnych? Martwi się, kiedy czujesz się gorzej? Jeśli tak, to tylko dobre znaki!

Posłuchaj, jak druga strona wyraża się o bliższej i dalszej przyszłości. Jeżeli opowiadając o planach na wakacje czy wesele mające się odbyć za kilka miesięcy, zakłada, że Ty również się tam pojawisz, to masz pewność, że bierze Cię na poważnie. Zwróć też uwagę na to, jak wyraża się na temat swojego życia na przestrzeni kilku czy kilkunastu lat. Zawiera w tych opowieść Ciebie i Twoje plany?

Obserwuj drugą osobę

Osoby, które nie czują się komfortowo, mówiąc o swoich uczuciach czy rozmawiając na poważne tematy (a taką właśnie rozmową jest ta o statusie relacji między dwoma partnerami), bardzo często wyrażają swoje emocje za pomocą mowy ciała. Jeśli szuka z Tobą kontaktu, gdy jesteście razem, to najprawdopodobniej znaczy, że czuje się przy Tobie bezpiecznie i przyjemnie. Sygnały, które możesz zauważyć to przykładowo: dotykanie dłoni podczas rozmowy czy spaceru, patrzenie się w oczy więcej niż innym czy spontaniczne przytulenia.

Ile wiesz o swoim partnerze?

Pomyśl dokładnie, jak dużo wiesz o osobie, którą chcesz określić jako Twój partner. Opowiada Ci wiele o sobie, swojej przeszłości i planach na przyszłość? Wiesz mniej więcej, jak wygląda zwyczajny dzień obiektu Twoich westchnień? Znasz już grupę przyjaciół, a może nawet rodzinę tej osoby? Jeśli tak, to znaczy, że albo już jesteście parą, albo właśnie do tego zmierza ta relacja.

Komunikaty z Twojej strony

Warto pamiętać o tym, że jeśli chcesz wiedzieć, jak Waszą relację traktuje druga strona, musisz dać do zrozumienia właśnie to, czego Tobie brakuje! Pokaż, że Ci zależy i myślisz o tej osobie na poważnie, że uwzględniasz ją w swoich planach na przyszłość. Zaznacz też, że chcesz przeprowadzić rozmowę na temat Waszej relacji. Dzięki temu możesz upewnić się w swojej decyzji, a w przypadku innego podejścia drugiej strony – masz jasność i wiesz, na czym stoisz.

1 thought on “Skąd wiem czy jest moim chłopakiem lub skąd wiem czy jest moją dziewczyną?”

  1. Zgadzam się na sto procent. Mam nadzieję, że w serwisie pojawi się znacznie więcej tekstów właśnie na ten temat.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *