Kosmetyki, które wybrałby Twój kosmetolog

Dbanie o siebie jest modne! I to jeden z tych trendów, który nigdy nie powinien przemijać. W końcu nasze ciało pozwala nam odczuwać i doświadczać – to naturalne, że chcielibyśmy, by pozostało ono w dobrej kondycji przez długie lata. Nie tylko kondycji fizycznej, ale również tej… estetycznej. Podobając się sobie, dobrze czując się w swojej skórze, jesteśmy pewniejsi siebie, a to przekłada się na sukcesy w życiu zawodowym, jak i osobistym. I wcale nie chodzi tu o dążenia do ideału, a po prostu o posiadanie choćby swojej pielęgnacyjnej rutyny, opartej na starannie dobranych kosmetykach, których używanie będzie chwilą relaksu tylko dla nas oraz przełoży się na satysfakcjonujące efekty dla naszej skóry. Sprawdź, jakie kosmetyki rekomendują kosmetolodzy.

Jak dobrać kosmetyki do swojej skóry

Bogata oferta współczesnych producentów kosmetyków pielęgnacyjnych potrafi przyprawić o nie jeden zawrót głowy. Szczególnie dla osoby, która nie posiada zaawansowanej wiedzy na temat funkcjonowania i potrzeb skóry, kompletowanie swojej własnej kosmetyczki, może być nie lada wyzwaniem. Dlatego decydując się na zakup poszczególnych produktów, warto kierować się opinią eksperta. Cechy wysokiej jakości kosmetyków, na jakie kosmetolodzy zazwyczaj kładą nacisk, to m.in.:

  • produkt dobrany do typu skóry: suchej, tłustej, przetłuszczającej się w strefie T, naczynkowej czy może trądzikowej – składniki aktywne zawarte w poszczególnych kosmetykach przyporządkowane są konkretnym problemom. Warto jest więc poznać najpierw swoją skórę (np. korzystając z usługi cyfrowej analizy skóry wykonanej przez specjalistę), by wiedzieć, który kosmetyk jest jej dedykowany
  • składy – to niekoniecznie jest tak, że im krótszy skład, tym lepszy, jednak są składniki, których lepiej unikać (np. SLS). Jeśli nie jesteś pewna, które to z nich, możesz skorzystać z jednak ze specjalnych apliakcji na smartfona, które pomagają rozszyfrować wszystkie te obco brzmiące hasła w rubryce ,,ingredients”.
  • wybieranie renomowanych producentów – najlepiej naszych rodzimych, polskich, takich jak np. arkana kosmetyki. Profesjonalne dermokosmetyki oferowane przez firmę Arkana z pewnością poprawią wygląd Twojej cery. Wymowny jest fakt zdobycia przez firmę 14 prestiżowych nagród w świecie kosmetycznym

Kosmetyki w gabinecie kosmetycznym

Ważnym uzupełnieniem pielęgnacji domowej są zabiegi wykonywane w gabinecie kosmetologicznym. Kosmetolodzy przykładają dużą wagę do wyboru kosmetyków – stawiają na profesjonalne produkty kosmetyczne, takie jak np. Image skincare – wykorzystujące unikalne formuły i innowacyjne składniki. Jak sama jej nazwa wskazuje, stawia przede wszystkim na działanie anti-aging. W przypadku chęci zatrzymania uciekającego czasu, ważna jest systematyczność, dlatego warto jest później wybrane kosmetyki danej marki użyte w salonie przenieść do użytku domowego, by podtrzymać oraz podkręcić efekt.

Jak się okazuje, odpowiednio dobrane kosmetyki wysokiej jakości potrafią zadziałać cuda – dosłownie. Dbanie o siebie się opłaca!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *