Laserowe zamykanie naczynek- co należy wiedzieć o tym zabiegu?

Panie, które są posiadaczkami cery naczynkowej, z pewnością zdają sobie sprawę z jej problematyczności. Rozszerzone naczynka krwionośne potrafią stworzyć na skórze twarzy swoistą pajęczynkę, która nie tylko nie prezentuje się zbyt estetycznie, ale także bardzo ciężko ukryć ją pod makijażem. Z tego też powodu coraz chętniej kobiety decydują się na zabieg laserowego zamykania naczynek. Na czym on polega?

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg który- jak sama nazwa wskazuje- odbywa się przy pomocy lasera. Wiązka emitowanego przez niego światła kierowana jest na dane naczynko krwionośne, tym samym doprowadza to do podgrzania się krwi w jego wnętrzu. Wysoka temperatura powoduje obkurczenie się ścianek naczynka, a w efekcie także i jego zamknięcie. Naczynka zamykane są w sposób stały, jednak dla osiągnięcia optymalnych efektów, zaleca się wykonanie około 3 serii tego zabiegu.

Jakie są wskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek będzie idealnym rozwiązaniem dla kobiet, a także i mężczyzn, którzy borykają się z problemem rozszerzenia naczyń krwionośnych w warstwie skóry właściwej. Naczynka te nie będą znikać, jednak będą przybierać bardziej rozbudowaną formę, co przełoży się na nieestetyczny wygląd skóry twarzy. Warto również się na niego zdecydować, w momencie kiedy problem rozszerzonych naczynek pojawił się jako efekt zbyt intensywnej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, bądź jest następstwem częstego korzystania z solarium. Zabieg ten jest również polecany osobom, które mają problem z rozszerzonymi naczynkami już od urodzenia, a nie zanikły one wraz z wiekiem dojrzewania. Wówczas będzie to skuteczny sposób na przywrócenie skórze odpowiedniego wyglądu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu?

Przyjęło się mówić, że zabieg laserowego zamykania naczynek jest przeznaczony dla wszystkich, bez wyjątku. Oznacza to, że mogą się mu poddać zarówno panie jak i panowie, a także osoby młodsze lub osoby starsze. Niemniej jednak głównym przeciwwskazaniem do jego wykonania jest okres ciąży, więc panie, które spodziewają się dziecka niestety będą musiały odłożyć ten zabieg na inny termin. Nie poleca się również laserowego zamykania naczynek w momencie, kiedy panie są w okresie karmienia piersią. W tych dwóch, wymienionych przypadkach, trzeba będzie się więc z tym zabiegiem wstrzymać. Warto również odłożyć laserowe zamykanie naczynek na inny termin w przypadku, kiedy borykamy się ze stanami zapalnymi skóry.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *