Ceny taksówek w Zakopanem – ile kosztuje Taxi Zakopane?

Wiele turystów przyjeżdżających pod Tatry, do Zakopanego, szukając alternatywnego środka transportu zastanawia się jak wyglądają ceny taksówek w Zakopanem. Ceny taksówek w Zakopanem są zróżnicowane, co wynika z turystycznego charakteru tego miasta, a także z tego, że na terenie Zakopanego istnieje wiele firm taksówkarskich. Są korporacje jak radio taxi, firmy prywatne taxi lub bus, a także wielu niezrzeszonych, pojedynczych przewoźników. Z usług których warto skorzystać? Jak znaleźć najtańsze taxi w Zakopanem?

Cennik Taxi Zakopane

Przed skorzystaniem z usług taxi, warto zapoznać się z cennikiem taxi Zakopane, żeby poznać orientacyjne ceny przejazdów taksówką lub busem w Zakopanem lub okolicach. Wiele sprawdzonych przewoźników w Zakopanem ma swoje witryny www, na których można orientacyjnie poznać ceny przejazdów na Podhalu. Warto także zadzwonić na infolinię danej firmy, gdzie dyspozytor powinien poinformować nas o orientacyjnej cenie przejazdów, lub ustalić tzw. “cenę umowną”, która zobowiązuje kierowcę danej firmy do wykonania przewozu w ustalonej telefonicznie cenie.

Tanie Taxi Zakopane – najtańsze taxi w Zakopanem

Większość firm taksówkarskich w Zakopanem ma zbliżone do siebie ceny usług, jednak w gąszczu wielu przewoźników nietrudno natrafić także na tych nieuczciwych. Korzystając z usług sprawdzonych firm, możesz liczyć na uczciwą cenę przejazdu. Warto upewnić się, że przejazd wykonywany będzie przez legalną, licencjonowaną firmę, która posiada taksometry, kasy fiskalne a także wszelkie niezbędne ubezpieczenia samochodów i NNW. Częstokroć najtańsi przewoźnicy operują na zawieszonej lub bez legalnej działalności, licencji i ubezpieczeń. Warto wybrać legalną firmę Taxi ze sprawdzonymi opiniami w sieci, która zagwarantuje nam bezpieczny, legalny przejazd taksówką w uczciwej cenie.

Taxi Zakopane – jaka jest cena za kilometr?

W Zakopanem, cena za kilometr taksówką zwykle zaczyna się od około 5-6 złotych. Cena taksówki zależna jest także od stref taxi, na których mamy zamiar się poruszać. Inna cena przejazdu będzie na terenie centrum Zakopanego, inna poza terenem centrum, gdzie kierowca musi także dojechać. Warto zapoznać się z cennikami danych firm, a także ustalić orientacyjny koszt przejazdu telefonicznie rozmawiając z dyspozytorem. Sprawdź cena taxi Zakopane i dowiedz się więcej na temat cen przejazdów pod Tatrami, w Zakopanem.

Ile kosztuje taxi z Zakopanego do Morskiego Oka?

Taxi z Zakopanego do Palenicy Białczańskiej , pod sam szlak na Morskie Oko to koszt zaczynający się od 120 złotych i jest zależny od tego, ilu osobowej taksówki lub busa potrzebujemy i miejsca początkowego, z którego kierowca ma nas odebrać.

Czy taxi w Zakopanem jest drogie?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, nie będąc subiektywnym czy taxi w Zakopanem jest drogie. Koszty taksówek w Zakopanem są nieco powyżej średnich cen taksówek w Polsce, co wynika głównie z powodu tego, że Zakopane to miejscowość turystyczna żyjąca głównie sezonowo (okres letni i zimowy), co sprawia, że Podhalańscy przedsiębiorcy muszą mieć wyższe ceny, które zagwarantują przetrwanie działalności w okresie poza sezonem turystycznym. Nieprawdą jest, że ceny taxi w Zakopanem są “kosmiczne” – opinia ta wynikła z kilku “paragonów grozy” opublikowanych w sieci przez klientów, którzy podczas swojego pobytu w Zakopanem pechowo natknęli się na działalność nieuczciwych przewoźników. Korzystając  z usług sprawdzonych firm Taxi Zakopane, możemy liczyć na atrakcyjną i uczciwą cenę za nasz przejazd taksówką.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *