Hotel Włoski Poznań – lokalizacja

Usytuowany w samym sercu Poznania Hotel Włoski spełni oczekiwania każdego. Odbywasz podróż służbową? Plac Andersa jest usytuowany tuż przy największych siedzibach firm i usług biznesowych czy finansowych, takich jak Andersia Tower i Nowy Rynek, najnowsze centrum biznesowe w stolicy wielkopolski. Sporym atutem jest też bliskość topowych uczelni (Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Wyższa Szkoła Bankowa) czy Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Hotel Włoski jest również świetnym wyborem w przypadku celów turystycznych – dojście do ikonicznych koziołków i jednego z najbardziej barwnych Rynków w Polsce zajmuje zaledwie dziesięć minut. Krótkim spacerem dojdziemy do Multikina, jednego z największych kompleksów kinowych w Poznaniu.

Dojazd do Hotelu z Dworca Głównego (zarówno autobusowego jak i PKP) trwa tylko kilka minut, nawet w przypadku poruszania się komunikacją miejską. W pobliżu znajduje się przystanek tramwajowy oraz przystanki autobusowe. W przypadku lądowania na poznańskiej Ławicy, dojazd do Hotelu zajmie około kwadrans. Z lotniska kursuje też autobus bezpośrednio na Dworzec Główny. Tuż przy hotelu znajduje się też spory parking.

Hotel Włoski jest jednak znakomicie usytuowany tuż przy deptaku na ulicy Półwiejskiej, którą dostać się można do ścisłego centrum Poznania i ulicy Święty Marcin, gdzie warto spróbować wybornych rogali świętomarcińskich, sprzedawanych tylko i wyłącznie z certyfikatem. Luksusowe zakupy oferuje Stary Browar lub inne galerie w pobliżu Hotelu, takie jak Kupiec Poznański, czy Avenida. Bliskość licznych parków i terenów zielonych wokół Hotelu zachęca do spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. W okolicy jest również Teatr Muzyczny, a paręset metrów dalej Teatr Polski i Teatr Wielki, oferujące znakomity repertuar najlepszych sztuk teatralnych i muzycznych.

W najbliższym otoczeniu Hotelu Włoskiego znajduje się bogata oferta gastronomiczna. W każdym kierunku od hotelu posmakować można różnych kuchni świata: włoskiej, azjatyckiej, bliskowschodniej, ale również tradycyjnych polskich specjałów. Liczne kawiarnie zaspokoją podniebienie nawet największych łasuchów. W sąsiedztwie hotelu znajdziemy też najpotrzebniejsze sklepy i usługi.

Hotel Włoski zapewnia wszystkie atuty mieszkania w centrum, bez ich wad. W kilka minut znajdziemy się w pracy, skorzystamy z najlepszych atrakcji Poznania, wieczorem korzystając z bogatego życia nocnego, jednakże oddaleni na tyle by nikt nie zaburzał nam ciszy nocnej w komfortowym pokoju hotelowym.

Zobacz: hotele Poznań centrum.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *