Nie ma jak Lwów: Wycieczka do Lwowa? Aktywnie, edukacyjnie, ekscytująco!

Każdy z nas ma miasto, które ma szczególne miejsce w sercu, do którego chętnie powraca. Lwów zasługuje na miano takiego miejsca. Pastelowe domy, brukowane uliczki, urokliwe zakątki – to wszystko znajdziesz podczas wycieczki do Lwowa. Liczba malowniczych i ciekawych miejsc do odwiedzenia we Lwowie jest po prostu niewyobrażalna, na tym mieście nie sposób się rozczarować. A kawa i dania są tu niewiarygodnie pyszne. Lwów to jedyne ukraińskie miasto, które znajduje się wśród stu najpopularniejszych kierunków turystycznych na świecie. Znajduje się tu najwięcej zabytków architektury na Ukrainie, a także wiele ciekawych wydarzeń i festiwali. Lwów od dawna stał się prawdziwą turystyczną Mekką. Jak grzyby po deszczu otwierają się tu nowe lokale gastronomiczne, a przewodnicy prześcigają się w umiejętności pokazania miasta w oryginalny sposób. Ponieważ wzrasta liczba turystów, zwiększa się także grupa osób oferujących różne usługi. Konkurencja rośnie. Rzeczywiście wzrosła liczba turystów, zarówno z Ukrainy, jak i zagranicy – biorąc pod uwagę kurs waluty, wakacje we Lwowie dla obcokrajowca są naprawdę bardzo tanie, a można tu dotrzeć bardzo szybko.

Wycieczki do Lwowa oprócz zwykłych spacerów i spotkań w restauracjach, również można poszerzyć o organizację ekstremalnych wrażeń lub po prostu aktywny wypoczynek, a mianowicie: skoki na linie, jazdę na buggy, wspinaczkę skałkową, skoki spadochronowe…Lista powodów, dla których warto odwiedzić to miasto jest długa i każdy znajdzie swój własny, aby zakochać się w tym wspaniałym mieście. Wycieczka do Lwowa wcale nie musi być standardowa. Co robić we Lwowie?

Lwów to jedno z najpiękniejszych miast w Europie

Podziwiaj architekturę. Znajdziesz tu wspaniałe budynki na historycznej starówce z imponującymi okazałymi domami pomalowanymi w pastelowych kolorach, ale warto odwiedzić także inne części miasta. Lwów prawie nie został zniszczony podczas II wojny światowej, dlatego dziś możemy podziwiać niesamowitą starą architekturę miasta.

Odkryj całe piękno Rynku- Starego miasta

Podczas wycieczki do Lwowa nie może zabraknąć  serca miasta czyli – Rynku – głównego placu z ratuszem pośrodku. To chyba najbardziej zachwycające miejsce we Lwowie, gdzie znajdują się 44 domy w różnych stylach – od renesansu po modernizm. W czterech rogach znajdują się fontanny z początku XIX wieku z czterema postaciami z mitologii greckiej: Neptunem, Dianą, Amfitrytą i Adonisem. Tylko uważajcie wędrując po okolicy – przez plac kursuje linia tramwajowa. Opera to jeden z najpiękniejszych budynków, jakie można znaleźć we Lwowie i w programie każdej wycieczki do Lwowa to punkt obowiązkowy. Został zbudowany pod koniec XIX wieku i zachwyca zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz – prawdziwe arcydzieło nie tylko architektury, ale także rzeźby i malarstwa.

Wejdź na wieżę ratuszową, zobacz Lwów z innej perspektywy

 Jeśli jesteś w dobrej kondycji fizycznej, powinieneś wspiąć się na wieżę ratusza, aby uzyskać najlepszy widok na stare miasto Lwów. Na wieżę prowadzi ponad 400 schodów, często skrzypią i powodują szybsze bicie serca, ale warto. Widok stamtąd pozwala zobaczyć Lwów z innej perspektywy. Będziesz mógł podziwiać nie tylko dachy starego miasta, ale także liczne wieże kościołów i okazałe budowle. Wycieczki po Lwowie to nie tylko utarte  szlaki z przewodników, ale także możliwość wytyczania swoich własnych.

Gdzie jest najpiękniejszy punkt widokowy we Lwowie?

Jeśli chcesz wiedzieć, który budynek jest najwyższy we Lwowie, możesz łatwo dowiedzieć się o tym w Internecie. Choć konstrukcja ostatnich lat wprowadziła własne poprawki, dlatego też należy zwrócić uwagę na datę publikacji. Dużo trudniej jest jednak ustalić, który szczyt budynku jest najwyższy we Lwowie. A co najważniejsze, gdzie panorama wokół Lwowa będzie najszersza. Pozostawiamy to na razie tajemnicą, być może warto wybrać się na wycieczkę do Lwowa i samemu odkryć to miejsce.

Ciesz się nocnym życiem we Lwowie

Lwów ma wyjątkowe życie nocne, a przystępne ceny czynią je jeszcze lepszym. Nie tylko znajdują się tu liczne bary i puby, w których można się napić, ale także ulice Lwowa są zajęte ludźmi do późnych godzin nocnych.

Podsumowując ten artykuł opisuje jedynie ułamek tego, co jest we Lwowie. Można tam przyjechać na weekend, tydzień, dwa – jest co oglądać. A co najważniejsze, każdy kto był tu choć raz pragnie wrócić. Prawdopodobnie najważniejsze jest nie tyle do zobaczenia, ile poczucie atmosfery miasta Leopolis i jego mieszkańców. Wycieczka do Lwowa to okazja do odkrycia kolejnego cudownego zakątka regionu. Dodatkowa atrakcją na pewno będzie wyjazd w Karpaty, który także może być świetną opcją na wypoczynek. To tylko dwie-trzy godziny jazdy samochodem od Lwowa. Osoby aktywne i wysportowane z pewnością będą chciały wspiąć się na szczyt Howerli (Petrosa, Pikuya…) lub łaskotać nerwy skokiem ze spadochronem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *