Projekty domów jednorodzinnych – gdzie ich szukać?

Wiele osób marzy, by zamieszkać w swoim domu. Pierwszym krokiem do realizacji tego marzenia jest oczywiście znalezienie projektu, który będzie nam odpowiadał w 100%. Dziś podpowiemy Wam, jak to zrobić i czym kierować się przy wyborze.

Jak znaleźć najlepszy projekt domu?

Pojęcie estetyki jest pojęciem względnym. Tak naprawdę każdemu z nas może podobać się co innego. Nie inaczej jest w przypadku domów. Są osoby, którym najbardziej podobają się domy z prostym dachem, ale też takie, które zdecydowanie wolą domy z dwuspadowym dachem. Domy mogą być ultranowoczesne, ale też wpisywać się w klasyczny styl. Dlatego też wybierając projekt, należy kierować się własnym gustem, nie zapominając przy tym jak ważna jest funkcjonalność. Oczywiście należy jeszcze pamiętać o swoim budżecie. Budowa niektórych domów może kosztować ok. 500 tys. zł, a w przypadku budynku o większej kubaturze czy wielospadowym dachu ok. miliona. Jak więc znaleźć najlepszy projekt domu i do tego nie przeszacować swoich możliwości finansowych? To bardzo proste, wystarczy tylko skorzystać z bazy z projektami na stronie: https://new-house.com.pl/projekty-domow. W ofercie firmy New House znajdziecie naprawdę szeroki wybór różnych projektów i to zarówno domów o powierzchni użytkowej ok. 120 m2, ale też willi, gdzie powierzchnia użytkowa wynosi ok. 400 m2. Ale to nadal nie wszystko. Otóż wybierając projekt, można uzyskać informacje na temat aktualnych kosztów czy to stanu surowego, czy też deweloperskiego, prac pod klucz, a nawet prac pod klucz z zaaranżowanym ogrodem. A więc od razu możecie ocenić, czy stać Was na budowę danego domu.

Projektowanie od A do Z – zleć stworzenie projektu domu jednorodzinnego od podstaw

Czasami bywa tak, że trudno nam się zdecydować, który projekt domu podoba się nam najbardziej. W jednym projekcie może nas zauroczyć ganek, a w innym dach czy układ pokoi. Na szczęście nie musicie z niczego rezygnować. Możecie bowiem zlecić wykonanie projektu firmie architektowi New House. Szczegóły możecie znaleźć na stronie: https://new-house.com.pl/zaprojektuj-z-architektami-new-house. Projekt zostanie wykonany od podstaw zgodnie z Waszymi preferencjami. Zatem macie możliwość wyboru zarówno projektu z gotowego katalogu, jak i indywidualnego. Projekt architektoniczny obejmuje opis techniczny budynku, ale też rzut fundamentów. Możecie w nim znaleźć dokładne rozmieszczenie właśnie fundamentów, ale też wymiary ław czy głębokość ich posadowienia. Oczywiście w projekcie znajduje się też rzut kondygnacji użytkowych i to wraz z rozmieszczeniem ścian działowych, nośnych, a także otworów okiennych czy drzwiowych. Kolejnym ważnym elementem jest rzut dachu. Przedstawia on nie tylko kształt czy wymiary, ale również opis kątów nachylenia połaci. Duże znaczenie ma rzut stropów i nadproży czy informacje na temat wymiarów okien i drzwi. Do tego wszystkiego otrzymacie projekt konstrukcji, w którym znajduje się opis materiałów oraz sposób ich wykonania.

Zarówno gotowy projekt domu jednorodzinnego, jak i indywidualny wykonany przez profesjonalistów to świetny wybór. Pamiętajcie jeszcze, aby przy podejmowaniu decyzji kierować się możliwościami finansowymi, a także funkcjonalnością obiektu. Dzięki temu Wasz dom będzie „skrojony” na miarę Waszych potrzeb.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *