Gadżety w stylu smart – 5 ciekawych propozycji

Sterowanie sprzętem elektronicznym za pomocą telefonu staje się dla nas normą. Okazuje się, że nowe technologie, to więcej niż gadżety dla geeków. Oto najciekawsze produkty, zaopatrzone w inteligentne technologie, takie jak sterowanie przez wifi, bluetooth oraz automatyzację działań. Nie zabraknie produktów nietypowych oraz tych powszechnie znanych. Zaczynamy!

Nasza subiektywna “piątka” to przekrój propozycji produktów stosowanych w życiu codziennym. Warto zwrócić uwagę na branże smart z racji jej niewiarygodnego rozwoju oraz coraz bardziej przystępnych cen. Oto, co przygotowaliśmy…

Inteligentny portfel

Kto by pomyślał, że i ten galanteryjny dodatek może stać się smart. Przedmiot służący do przechowywania pieniędzy w różnej formie został zmodyfikowane o kilka nowoczesnych funkcji.

SMARTLB Male Bluetooth Anti Lost / Theft Selfie Smart Wallet to produkt przełomowy.
Posiada wszystkie cechy klasycznego portfela – wyznaczone miejscem na karty kredytowe, zdjęcia najbliższych oraz gotówkę i pieniądze w bilonie oraz banknocie.

Oprócz nich ma interface bluetooth czwartej generacji i kamerę. Rolą systemu jest zrobienie złodziejowi selfie za pomocą naszego telefonu. Na tej samej zasadzie zdjęcie zrobisz również sobie. By operacja odzyskania portfela się powiodła, musimy dowiedzieć się o utracie portfela błyskawicznie. W innym wypadku nie udaremnimy próby kradzieży. Poza tym możemy portfel łatwo zlokalizować podczas zgubienia, a gdy wpadnie on w niepowołane ręce, włączy się alarm.

Cena portfela to około 100 zł plus koszty wysyłki. Aktualnie nie jest on dostępny w Polsce.

Inteligentna żarówka i głośnik w jednym

Światło i muzyka to dwie rzeczy działające na zmysły, którymi możesz sterować za pomocą Smart Led Bulb with speaker. Urządzenie to zarazem bezprzewodowy głośnik oraz sterowana smartfonem lampka zmieniająca w rytm muzyki swoje kolory. Jest możliwa do osadzenia w zwykłym gniazdku, jak każda inna żarówka. Niezwykłe są, natomiast jej właściwości.

Produkt emituje światło kolorowe, żywo reaguje na zmiany w tempie i rytmie muzyki. Bogata paleta barw RGB pozwala wybrać kolor na jaki właśnie masz ochotę. Dzięki niej łatwo uzyskasz także efekt dyskotekowy. Głośnik i lampka jest przeznaczony do sterowania przez bluetooth na twoim smartfonie lub za pomocą dodanego do zestawu pilota.

Cena zakupu produktu to około 130 zł.

Inteligentna doniczka

Rozwiązanie stworzone wprost dla zapracowanych ogrodników. Brak czasu nie musi już wiązać się z brakiem czerpania przyjemności hodowania roślin. Od teraz klikamy i uprawy rosną w systemie click & grow. Odtąd możesz we własnym salonie wyhodować pomidory koktajlowe, papryczki chili, bazylię czy pietruszkę.

Smart doniczka posiada system samonawadniający się w połączeniu z 3 diodami o mocy 180 lumenów oraz możliwością samo nawożenia. Można w niej hodować kwiaty i warzywa. Zestaw zawiera także pojemnik na zioła.

Sama doniczka wygląda minimalistycznie i nowocześnie, trochę jak nowy produkt Apple. Jej cena to około 430 zł.

Podwodny dron

Dron do latania to już przeżytek. Od teraz możesz bez zamoczenia głowy obserwować odmęty podwodnego świata, stojąc na brzegu jeziora. Sterowany smartfonem lub pilotem dron pokaże ci podwodne królestwo za pomocą zamontowanej kamery.

Obraz HD dociera za pomocą wifi w zasięgu około 30 metrów. We wnętrzu drona znajduje się miejsce na montaż dodatkowej kamery, czujnika lub oświetlenia. To doskonały gadżet dla wędkarzy, którzy mogą obserwować ryby, również w trakcie połowów.

Za najtańszy model trzeba zapłacić około 1000 zł. Profesjonalny sprzęt kosztuje ponad 11 000 zł.

Inteligentny kask

Aby zamienić zwykły kask rowerowy w inteligentny, wystarczy zamontować na nim smart czujnik. Sensor ICEdot działa podczas wypadku. Gdy na rowerze zaliczysz kraksę, natychmiast zawiadomi on pomoc, przez numery alarmowe zapisane w telefonie. Służby ratunkowe poprzez podłączony smartfon uzyskają dane geograficzne oraz medyczne.

I choć lepiej nie testować czujnika w użyciu, warto zapewnić sobie poczucie bezpieczeństwa. Zwłaszcza, gdy często mijasz auta, mające przecież znacznie większą masę.

Czujnik możesz nabyć za około 500 zł.

Mamy nadzieję, że produkty przykuły twoją uwagę i zainspirowały do zakupu smart gadżetów dla siebie bądź bliskich. Bo przecież, warto żyć inteligentnie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *