Czym się kierować wybierając zaproszenia na chrzest?

Chrzest święty to ważne wydarzenie, w życiu każdej wierzącej osoby. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, zwykle organizuje się różnego rodzaju spotkania dla najbliższych. Zanim jednak dziecko przyjmie sakrament i rozpoczną się uroczystości, konieczne jest rozesłanie zaproszeń. Czym się kierować wybierając zaproszenia?

Czy chcesz pokreślić płeć dziecka?

Wybierając zaproszenia, można kierować się rozmaitymi kryteriami. Pierwszym z nich jest płeć dziecka. Możesz zdecydować się np. na niebieskie lub różowe akcenty, w zależności od tego, czy chrzest będzie przyjmować chłopiec czy dziewczynka. Jeżeli natomiast nie planujesz podkreślać płci dziecka, to dobrym pomysłem może być zdecydowanie się na akcenty srebrne lub złote, które nie będą w żaden sposób nawiązywać do tego, czy chrzczonym dzieckiem będzie chłopiec, czy dziewczynka.

Motyw przyjęcia – nawiąż do niego!

Trendy związane z organizowaniem przyjęć z okazji chrztu świętego, zmieniają się bardzo dynamicznie. Niezależnie od tego, czy chcesz podążać za najnowszymi trendami, czy też niekoniecznie, możesz zdecydować się na wybranie jakiegoś motywu przewodniego. Może to być kolor, symbol lub jakieś słowo. Jeżeli przyjęcie, które będziesz organizować, będzie miało swój motyw przewodni, to koniecznie do niego nawiąż! Do najpopularniejszych wzorów, które kojarzą się z chrztem, należą aniołki, dziecięce stópki, chrzcielnica oraz kokardki.

Jaka stylistyka cię interesuje?

Zanim podejmiesz decyzję, jakie zaproszenia na chrzest święty chcesz kupić, zastanów się nad ich stylistyką. W przypadku zaproszeń na uroczystości związane z chrztem świętym, większość osób decyduje się na klasyczną elegancję, ponieważ współgra ona z charakterem wydarzeń mających miejsce w kościele. Możesz również wybierać między prostotą i minimalizmem, a nieco bardziej ozdobnymi zaproszeniami. Jeżeli masz pomysł na to urozmaicenie przyjęcia z okazji pierwszego chrztu świętego, możesz zdecydować się również na jakiś nieco bardziej wyrazisty, ekstrawagancki akcent. Nie jest to jednak częsty wybór, ze względu na to, że przyjęcie z okazji chrztu świętego jest zwykle dość spokojnym i kameralnym wydarzeniem, mającym elegancką i stonowaną oprawę.

Spersonalizowane zaproszenia – czy warto się na nie zdecydować?

Na rynku można znaleźć szeroką ofertę zaproszeń na chrzest święty. Poszczególne zaproszenia różnią się stylistyką, kolorystyką oraz ilością detali, podkreślających wyjątkowość wydarzeń związanych z przyjęciem sakramentu chrztu świętego. Przeglądając ofertę zaproszeń na chrzest, z pewnością zauważysz, że możesz wybierać spośród gotowych wzorów oraz spośród wzorów posiadających możliwość pewnej personalizacji. Pomijając szczegóły dotyczące daty i miejsca, w którym organizowane będzie przyjęcie, niektóre zaproszenia dają możliwość wklejenie np. zdjęcia maluszka, który będzie chrzczony. Jeżeli zależy ci na tym, żeby zaproszenia były pamiątką, przypominającą o przyjęciu sakramentu chrztu, to spersonalizowane zaproszenia mogą być dobrym pomysłem.

Nie zapomnij o oprawie!

Oczywiście, treść i estetyka zaproszenia są najważniejsze. Pamiętaj jednak, że za pierwsze wrażenie będzie odpowiadał sposób, w jaki zaproszenie będzie zapakowane. Zwróć uwagę na wygląd koperty oraz na ewentualne elementy dekoracyjne, które będą na niej umieszczone. Mogą to być np. jakieś błyszczące naklejki, fragmenty koronek lub ażury. Koperty mogą być również przewiązane np. satynową wstążką. Jeżeli zwracasz uwagę na detale, to koniecznie upewnij się, że zamówione przez ciebie zaproszenia będą schowane w estetycznych kopertach.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *