Jakie zalety mają owijarki do palet?

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że ręczne owijanie palet w przypadku wzrostu ich ilości w zakładzie lub magazynie do transportu zewnętrznego lub wewnętrznego jest zupełnie nieopłacalne. Właściciele firm transportowych i logistycznych wiedzą, że jest to nie tylko bardzo wolny, ale również niebezpieczny sposób na pakowanie, a także zabezpieczanie palet przeznaczonych do transportu. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszą się owijarki do palet – Tezaurus. Jakie są największe zalety omawianego rozwiązania? Dlaczego przedsiębiorstwo powinno postawić na wysokiej jakości owijarki?

Powtarzalność pakowania oraz zabezpieczenie towaru na palecie

Jak wiadomo, pracownicy, którzy owijają ręcznie palety folią stretch nie będą w stanie wszystkich ładunków owinąć w taki sam sposób. Za każdym razem zmianie ulegnie nie tylko sposób owijania, ale również ilość zużytej folii. Oznacza to tym samym, że jakość zabezpieczenia palet będzie różna. Nie można zapomnieć, że ładunek owinięty przez jednego pracownika, będzie zapakowany zupełnie inaczej przez osobę pracującą na drugą zmianę. Wspomniany problem może zostać oczywiście wyeliminowany dzięki omawianym urządzeniom. Warunkiem będzie jednak prawidłowa obsługa owijarki przez danego operatora.

Profesjonalnie zapakowany towar

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że owijanie palet za pomocą owijarek pozwala uzyskać zapakowanym produktom czysty i profesjonalny wygląd. Należy zaznaczyć, że wspomniany fakt odgrywa istotną rolę przy wysyłaniu towarów do klientów. Rekomendowane jest, by wygląd palety u klienta końcowego był pewnego rodzaju odzwierciedleniem profesjonalnego wizerunku danej marki. Przedsiębiorstwa doskonale zdają sobie sprawę, że ręczne owijanie palet będzie pozostawiało nie tylko nieregularny, ale również nierówny wygląd produktów pakowanych na palecie.

Możliwość automatyzacji pakowania

Warto wiedzieć, że w obecnych czasach automatyzacja w pakowaniu zyskuje na popularności. Jest to trend pozwalający na odpowiednie zabezpieczenie produktów przeznaczonych do transportu. Niektórzy przedsiębiorcy cały czas nie mogą przekonać się do omawianego rozwiązania. Można zaobserwować, że spada liczba dostępnych pracowników na rynku pracy. W najprostszym możliwym ujęciu postępujące starzenie się społeczeństwa, a także coraz większe aspiracje młodych ludzi przyczyniły się do sytuacji, że brakuje na rynku pracowników magazynowych.

Nie można zapomnieć, że wzrost kosztów pracowniczych przyczynił się do zwiększenia kosztów związanych z ręcznym pakowaniem produktów na palecie. Nieodpowiednio nałożona folia stretch może doprowadzić do zmiażdżenia produktu. Produkt może również przesunąć się w trakcie transportu. Warto wiedzieć, że przez rotację operatorów i pracowników magazynowych przedsiębiorstwa zmuszone są do nieustannego szkolenia pracowników w tym zakresie.

Zagwarantowane bezpieczeństwo pracowników

Jak wiadomo, ręczne owijanie palet jest zarówno trudnym zadaniem, jak i źródłem problemów z kręgosłupem. Należy mieć świadomość, że ludzkie ciało nie jest odpowiednio przystosowane do zgarbionego chodzenia z owijaczem, a także z ciężką rolką folii stretch. Jest to konieczne, by prawidłowo zaczepić folię do palety, a następnie owinąć dół palety. Ponadto pracownicy w trakcie pracy muszą trzymać wspomnianą rolkę folii nad głową w celu owinięcia górnej części palety. Do bardzo dużej liczby urazów i wypadków w trakcie pracy przyczynia się ręczne owijanie palet.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *