Czy warto korzystać ze skupu aut?

Skupy samochodów jak sama nazwa wskazuje zajmują się nabywaniem samochodów od właścicieli. Samochody te bardzo często są w opłakanym stanie. Takie miejsca posiadają dużo zalet a najważniejszą z nich jest, że nie trzeba płacić żadnej prowizji od sprzedaży tak jak w typowych komisach. Jakie jeszcze zalety posiadają skupy aut?

Zalety skupów aut. Dlaczego warto tam sprzedać samochód?

Skupy mają jedną, olbrzymią zaletę- przyjmują samochody niemal w każdym stanie i nieistotna jest przy tym marka, model czy też rocznik. Z łatwością można oddać samochód mocno zużyty, niesprawny czy w ogóle niejeżdżący- jeśli chodzi o ostatnią opcję jest auto skup Śląsk odbierze je bezpośrednio od klienta.

Więc kiedy warto sprzedać samochód osobowy do skupu? Ta opcja jest najlepsza dla osób, którym mocno zależy na czasie. Pieniądze za sprzedaż samochodu są otrzymywane od razu do rąk klienta bądź na jego konto w zależności od preferencji. Mocną stroną skupów samochodów jest również maksimum bezpieczeństwa sprzedaży oraz minimalne formalności. Bardzo często jest jedynie podpisywana umowa a jej wypełnienie zajmuje na prawdę krótki czas. Są również skupy, które same zajmują się wszystkimi formalnościami- klient po przeczytaniu i przeanalizowaniu umowy jedynie ją podpisuje.

Jakie są wady skupów samochodów?

Wszystko ma swoje wady i jak można się domyślić skupy aut również. Właściciel, który chce sprzedać swój samochód musi liczyć się z pewnymi kwestiami. Ceny skupów są nieco niższe od cen rynkowych, dlatego właśnie transakcje są opłacalne dla skupów. Jeśli samochód jest stosunkowo nowy i tak trzeba się liczyć z tym, że właściciel dostanie nawet kilka tysięcy mniej niż sprzedając bezpośrednio auto innemu kierowcy.  Rozbieżności  pomiędzy różnymi skupami są zazwyczaj minimalne. Trzeba liczyć się również z tym, że skupy samochodów  są w stanie odkupić dużą większość, ale i też nie każdy pojazd. W momencie sprzedaży samochodu za pośrednictwem skupu aut, trzeba podać cenę jaka interesuje właściciela pojazdu. Najlepiej przed sprzedażą zapoznać się z ceną samochodu, jaka jest na rynku. To właśnie od tej ceny sprzedający będzie mógł prowadzić negocjacje. Skupy aut niestety nie znajdują się w każdym mieście, ale jest duża możliwość, że po uzgodnieniu terminu sprzedaży auta, skup sam pofatyguje się po pojazd np. za pośrednictwem lawety.

W momencie, gdy gotówka jest bardzo potrzebna, lub gdy posiadamy stary samochód, z którego i tak już nie ma pożytku warto poszukać skupów samochodów w okolicy. Zawsze warto szukać opinii o firmach i porównywać ceny.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *