Wszystko, co musisz wiedzieć o siatkach balkonowych

Balkon stanowi cenną przestrzeń życiową na świeżym powietrzu i zapewnia pewną ochronę przed żywiołami, ale otwarty balkon nie chroni przed owadami. Osłona balkonu chroni przed dokuczliwymi komarami i muchami. Siatka balkonowa powstrzymuje też dzieci przed rzucaniem przedmiotów przez barierki lub pomiędzy nimi. Osłonę można zamontować samodzielnie na kilka sposobów; jeśli mieszkasz w bloku lub mieszkaniu, sprawdź najpierw w odpowiedniej organizacji, czy wybrana przez Ciebie metoda instalacji jest dozwolona. Osiatkowanie balkonu Warszawa wymaga niekiedy skorzystania z profesjonalnych usług alpinistycznych w Warszawie.

Siatki naklejane

Kurtyny przeciw komarom, nazywane czasem kurtynami zewnętrznymi, stanowią alternatywę dla tradycyjnych osłon okiennych. Zamontowanie ich za pomocą taśmy rzepowej umożliwia ich demontaż, dzięki czemu można je w każdej chwili zdjąć lub założyć z powrotem. Przyłóż drapiącą stronę paska taśmy rzepowej do płaskiej powierzchni nad otworem balkonowym w poprzek czoła balkonu. Zszyj lub przyklej taśmę w rogach i raz lub dwa razy wzdłuż długości taśmy, aby nie oderwała się od podłoża. Przyklej rozmytą stronę taśmy rzepowej do górnej części zasłony przeciw komarom, zszywając ją w rogach nicią tapicerską lub żyłką wędkarską, aby pozostała nienaruszona. Przyklej zasłonę wzdłuż prostej przedniej części balkonu, a następnie dodaj paski z haczykami i pętlami wzdłuż pionowych belek, aby utrzymać boki zasłony na miejscu. Jeśli boki balkonu są otwarte, użyj osobnych zasłon dla tych obszarów. Niektóre firmy sprzedają kurtyny przeciw komarom o niestandardowych wymiarach, więc można je zaprojektować specjalnie dla danego balkonu.

Tradycyjna metoda zszywania

Zszywki utrzymują materiał osłony okiennej w miejscu, umożliwiając szybkie wykonanie projektu osłony. Zmierz każdy obszar, który wymaga zastosowania ekranu, i kup rolkę ekranu z wystarczającą ilością materiału na wypadek pomyłki. Przytrzymaj jedną krawędź ekranu centymetr lub dwa od otworu wzdłuż pionowej belki lub słupka, zszywając ekran co kilka centymetrów do słupka lub belki. Rozwiń tyle materiału, aby obejmował cały otwór balkonowy lub przynajmniej sięgał do następnego słupka, zszywając go do sufitu tak blisko otworu, jak to możliwe. Kontynuuj zszywanie, utrzymując ekran napięty. Po zakończeniu montażu dodaj drewniane listwy wykończeniowe nad zszytym obszarem ekranu, aby zamaskować zszywki, a następnie przytnij ekran do odpowiedniego rozmiaru za pomocą nożyczek lub nożyc do blachy w przypadku ekranu metalowego.

Prostota klinów

Gumowe łączniki przeznaczone do mocowania ekranów okiennych to proste rozwiązanie, które nie wymaga dużej ilości zszywek. Przymocuj gumowe listwy do pionowych słupków obejmujących obszar projektu, używając wkrętów przez otwory znajdujące się już w listwach. W razie potrzeby przytnij je do odpowiedniego rozmiaru za pomocą sekatora. Wciśnij ekran w rowki na klinach za pomocą narzędzia do wciskania ekranów. Dodaj profile w miejscach powyżej i poniżej otworu balkonowego i wciśnij ekran w profile. Przy pomocy noża kuchennego usuń nadmiar ekranu.

Zobacz również: usługi alpinistyczne Warszawa.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *