Jak zrobić samemu w domu odświeżacz powietrza

Odświeżacz powietrza można zrobić w warunkach domowych na kilka sposobów. Uzyskanie takiego nie tylko dostarczy nam walory zapachowe ale też da poczucie satysfakcji. Ważne jest też aspekt środowiska. Dzięki wykorzystaniu tego co mamy w domu nie zwiększamy ilości rzeczy trudnych do rozkładania się dla naszej planety.

Bardzo ekologiczny odświeżacz do zrobienia w domu.

 Jeśli chcemy jak najbardziej postawić na naturalne składniki przy naszym odświeżaczu powietrza możemy użyć cytrusów. Najbardziej sprawdzi się łatwo dostępna cytryna czy limonka. Nie musi ona być specjalnie kupowana. Lekko wyciśnięta lub użyta może także być wykorzystana do takiego odświeżacza domowej roboty. W niewielkim pojemniku umieszczamy około połowy naszego cytrusa z wodą. Następnie umieszczamy go w nagrzanym piekarniku lub w mikrofalówce na 3-5 minut. Następnie naczynie stawiamy np. na parapecie lub stole w naszym domu. Co ciekawe wiele starszych kobiet powie wam, że właśnie po umieszczeniu cytryny w piekarniku lub mikrofalówce takie urządzenie jest później o wiele łatwiej wyczyścić z zabrudzeń, które wcześniej w nich się znajdowały. Dzięki temu nie będziemy musieli używać specjalnych środków chemicznych do czyszczenia, a nasza planeta odczuje ulgę. Jeśli nie mamy piekarnika czy mikrofalówki możemy w garnku do wody wycisnąć sok z owocu i następnie doprowadzić do wrzenia w naczyniu. Gotowy płyn u mieścić w miseczce.

Domowy odświeżacz powietrza w sprayu.

 Kolejnym szybkim i łatwym do wykonania odświeżaczem jest wersja w sprayu. Pozwala nam ona na przygotowanie mniej lub bardziej intensywnego zapachu oraz wygodę używania punktowo kiedy mamy taka potrzebę poprzez rozpylanie. Podstawą w tworzeniu będzie butelka z atomizerem. Dbając o środowisko możemy wykorzystując po jakimś innym środku, który się skończył lub w ostateczności zakupić w sklepie ogrodniczym. Do naszej butelki wlewamy dwie szklanki wody. Następnie dodajemy trzy łyżeczki sody oczyszczającej. Na końcu dodajemy krople wybranego olejku zapachowego. Im więcej kropli tym intensywniejszy będzie zapach po rozpyleniu. Pozostaje nam tylko zamknąć naszą butelkę i mocno wstrząsnąć tak by wszystkie składniki dobrze się wymieszały. Nasz rozpylacz zapachu jest gotowy. W drugiej wersji możemy dodać jeszcze odrobinę alkoholu, który wzmocni jego działanie.

Elegancki odświeżacz powietrza w formie patyczków z buteleczką.

 Przygotowując ten rodzaj odświeżacza musimy już trochę bardziej się zaangażować w jego powstanie. Na początku musimy wybrać buteleczkę. Możemy do tego użyć flakonu po perfumach lub małego słoiczka i delikatnie go ozdobić lub niewielki wazonik. Jego wielkość wpływa na tempo odparowywania naszego przygotowanego płynu z aromatem. Warto też zwrócić uwagę na średnicę otworu. Do stworzenia płynu będziemy musieli wlać wodę, a następnie dodajemy łyżkę sody oczyszczającej i alkoholu (najlepiej sprawdzi się czysta nie smakowa wódka). Na koniec dodajemy kropelki olejku zapachowego. Tak jak poprzednio ilość kropel wpłynie na moc naszego aromatu. Zostaje nam tylko umieścić patyczki najlepiej ratanowe. Ich ilość też będzie miała wpływ na intensywność rozprowadzania zapachu po pomieszczeniu. Przygotowany taki zapachowy odświeżacz powietrza starcza nam na dłużej. Od razu możemy zrobić więcej płynu i umieścić go w kilku buteleczkach, a każdą w innym pomieszczeniu. Tak samo jeśli zostanie nam płyn nie należy go wylewać, a schować w zamkniętym słoiku do wykorzystania na później.

Jak zrobić woreczek zapachowy?

 Sam woreczek najlepiej wykonać z tkaniny jak najbardziej naturalnej najlepiej z zawartością 100% bawełny lub len. Te materiały mają wysoką zdolność do osychania(przepuszczania powietrza). Dobrze aby tkanina była też jak najmniej zadrukowana ponieważ do ich tworzenia wykorzystuje się środki chemiczne. Woreczek zszywamy nitką ręcznie lub na maszynie. Jeśli ktoś z was nie czuje się krawcową to może zakupić takie woreczki przez internet. Ich koszt to zaledwie kilka złotych. Do środka możemy włożyć susz z liści herbaty nasączony olejkiem eterycznym. Podczas wyboru olejków warto wybierać te czyste bez dodatków bo może w nich znajdować się chemia. Dodatki zresztą podnoszą cenę produktu. Do woreczka możemy też włożyć suszoną lawendę. Taki woreczek w szafie da nam nie tylko piękny zapach ubrań ale też pozbędziemy się moli. Jeśli brak czasu nie daje nam możliwości zrobienia samemu to możemy sprawdzić odświeżacze powietrza z wieloma zapachami w sklepie vipdystrybucja.pl

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *