Kiedy dziecko powinno zacząć uczyć się języka angielskiego?

Każdy rodzic inwestuje w przyszłość swojego dziecka, aby w dorosłym życiu miało ono łatwiejszy start. Taką inwestycją są różnego rodzaju zajęcia rozwijające umiejętności dziecka. Jednym z kroków, które należy zrobić, kiedy zaczyna myśleć się o zajęciach dodatkowych, jest zapisanie malucha na kreatywne zajęcia językowe. Płynne posługiwanie się językiem angielskim w dzisiejszych czasach jest podstawą komunikacji na całym świecie. Jaki wiek jest odpowiedni, aby zapisać dziecko na zajęcia angielskiego?

Jaki jest odpowiedni wiek?

W dzisiejszych czasach, angielski jest w każdej placówce edukacyjnej. Dziecko już w przedszkolu zaczyna uczyć się podstawowych słów, piosenek, a nawet zwrotów- oczywiście na późniejszych etapach nauki. Nauczyciele oraz pedagodzy zgodnie twierdzą, że naukę powinno rozpocząć się nie wcześniej, niż przed rozpoczęciem 3 roku życia dziecka. Natomiast wprowadzanie dwujęzyczności poprzez czytanie, śpiewanie i zabawę,  już od narodzin, może okazać się najbardziej skuteczną formą nauki. Z czasem dziecko zacznie zwracać się do rodzica, używając angielskiego słownictwa.

Rodzice powinni mieć na uwadze, że każde dziecko rozwija się swoim indywidualnym tempem. Niektóre dzieci zaczną posługiwać się pojedynczymi zwrotami już w żłobku, inne maluchy będą potrzebowały więcej czasu, aby oswoić się z językiem obcym. Dobrze dobrana kadra nauczycielska oraz specjalna szkoła, która stawia na rozwój najmłodszych poprzez monitorowanie ich sukcesów oraz wdrażanie programu dopasowanego do dziecka, to połowa sukcesu. Drugą jest zachęcanie najmłodszego do nauki.

W jaki sposób uczyć dziecko języków?

Najlepszą metodą nauki języka angielskiego dla dzieci jest zachęcanie ich, poprzez zabawę oraz wspólną naukę. Dobrzy korepetytorzy, nauczyciele z doświadczeniem będą wiedzieli, w jaki sposób odpowiednio podejść do dziecka. Niektóre maluchy najlepiej nauczą się słownictwa poprzez codzienną, systematyczną rozmowę, a inne dzięki zadaniom wspólnie wykonywanym z najbliższymi- na przykład oklejaniem domu karteczkami z angielskim nazewnictwem danego przedmiotu.

Nauka online, czy do dobre rozwiązanie?

Nauka języka angielskiego dla dzieci we Wrocławiu z osobą znajdującą się w Warszawie? Tak, jest to możliwe. Wystarczy zainteresować się ofertą nauczania w formie zajęć online. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na męczące dojazdy lub znalazły świetnego nauczyciela, ale znajduje się on na drugim końcu Polski. Małe dzieci mogą nie polubić tej formy nauczania, natomiast starszaki chętnie korzystają z możliwości oferowanych przez internet.

Sprawdź: angielski dla dzieci Wrocław

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *