Jak zdobyć zapasowe klawisze do laptopa?

Klawiatura laptopa, w przeciwieństwie do tych używanych przy komputerach stacjonarnych, nie może być łatwo wymieniona. Konieczne jest otwarcie urządzenia, co bez odpowiedniej wiedzy i specjalistycznych narzędzi może być niemożliwe, a czasami wręcz destrukcyjne. Na szczęście w razie uszkodzenia pojedynczych przycisków możemy zakupić zapasowe klawisze do laptopa, a następnie łatwo i szybko zainstalować je samodzielnie. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy gdzie można kupić dodatkowe przyciski, a także jak dokonać ich bezproblemowej instalacji.

Gdzie można kupić klawisze do klawiatury?

Zakup dodatkowych, zapasowych przycisków może być wykonany na różne sposoby. Niektórzy decydują się na kupno używanych klawiatur od tego samego modelu komputera, a czasami nawet całych uszkodzonych laptopów. Jest to jednak wyjątkowo trudne i drogie, dlatego lepszym wyjściem z sytuacji jest udanie się na stronę klawiszedolaptopa.pl. Tam możemy dokonać zamówienia potrzebnych nam przycisków i co najważniejsze, możemy zakupić nawet tylko jedną sztukę. Dlatego nie musimy płacić nadmiernych pieniędzy za klawisze do klawiatury. Wystarczy tylko, korzystając z zawartej na stronie wyszukiwarki, znaleźć przyciski do naszego urządzenia. W tym celu podajemy model, markę, dokładny kod, a następnie wybieramy posiadany typ klawiszy (klawiatura zwykła lub podświetlana). Przedstawione zostaną nam zdjęcia przycisków, które możemy wybrać. Dzięki temu upewnimy się, że kupujemy odpowiednie zapasowe klawisze.

Jak samodzielnie wymienić przyciski do klawiatury?

Aby naprawić uszkodzenia klawiszy na klawiaturze wcale nie musimy oddawać urządzenia do serwisu. Jeżeli przycisk odpadł, wystarczy usunąć ewentualne pozostałości z jego gniazda i na jego miejsce zainstalować nowy. Czynimy to poprzez mocne dociśnięcie go do gniazda, aż zapięcie zaskoczy. Jeżeli natomiast chcemy wymienić popękane przyciski do klawiatury (https://www.laptopkey.eu), musimy najpierw usunąć stare. W tym celu można posłużyć się np. dwoma śrubokrętami lub specjalnym ściągaczem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *