Masaż – najważniejsze aspekty

Masaż sportowy jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz powtarzające się urazy mięśnia, takie jak to, co możesz uzyskać podczas uprawiania sportu. Jest to również dobra opcja, jeśli jesteś podatny na urazy, ponieważ można go użyć, aby im zapobiec. Masaż sportowy może być wykonywany jako masaż całego ciała lub na określonych częściach ciała, które wymagają największej uwagi. Głęboki nacisk może być naprzemiennie z kojącymi uderzeniami, w zależności od potrzeb. Możesz mieć masaż sportowy w ubraniu lub nago. Jeśli wolisz nosić ubranie, upewnij się, że jest cienkie, luźne i umożliwia terapeucie dostęp do twoich mięśni. Luźne spodenki to najlepsza opcja. Masaż punktów spustowych najlepiej nadaje się dla osób, które mają urazy, przewlekły ból lub konkretny problem lub stan. Czasami obszary ucisku w tkankach mięśniowych, znane jako punkty spustowe, mogą powodować ból w innych częściach ciała. Koncentrując się na łagodzeniu punktów spustowych, ten rodzaj masażu może zmniejszyć ból. Masaż Łódź przeprowadzany jest wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowanych do tego specjalistów.

O tym warto pamiętać!

Masaże sportowe są podobne do masaży tkanek głębokich, ale skupiają się na mięśniach, które biją podczas uprawiania sportu lub wykonywania innej powtarzalnej aktywności fizycznej. Masażysta z doświadczeniem w masażu sportowym może się tam dostać, aby przełamać napięcie mięśni i rozwiązać problem urazów sportowych. Masaż limfatyczny jest również bardzo korzystny dla naszego zdrowia, a dzieje się tak, ponieważ płyn limfatyczny pełni kilka ważnych funkcji, w tym utrzymuje poziom płynów i usuwa produkty odpadowe z organizmu. Masaż limfatyczny wykorzystuje delikatny dotyk, aby pomóc płynowi limfatycznemu swobodniej przepływać przez ciało.

Podsumowanie

Masaż sportowy jest, jak można się spodziewać, świetny dla sportowców lub każdego, kto prowadzi wymagający fizycznie styl życia. Nacisk kładziony jest na wpływ aktywności sportowej na stawy, grupy mięśni, ścięgna, więzadła i tkanki miękkie. Aby upewnić się, że terapeuta naprawdę trafi w punkt, możesz spodziewać się wstępnej oceny, dzięki czemu otrzymasz dostosowany plan. Wiele różnych ruchów jest zaangażowanych w masaż sportowy, w tym: masaż w stylu szwedzkim, głaskanie, ugniatanie, kompresja, tarcie, uderzanie, wibracje, szybowanie, rozciąganie, perkusja i punkty spustowe. Ostatecznym celem masażu sportowego jest poprawa wyników sportowych. Nie wykluczaj jednak, jeśli nie jesteś osobą wysportowaną.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *