Skutery elektryczne inwalidzkie i wózki sanitarne toaletowo – prysznicowe

Podstawową różnicą między skuterem mobilnym a elektrycznym wózkiem inwalidzkim jest konieczność medyczna. Hulajnogi mobilne mają na celu zwiększenie ruchu osób z pewnymi ograniczeniami fizycznymi, przede wszystkim podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu lub załatwiania sprawunków. Elektryczne wózki inwalidzkie oferują taką samą łatwość poruszania się, ale z mniejszą zdolnością fizyczną wymaganą do obsługi i manewrowania sprzętem.

Elektryczne wózki inwalidzkie są bardziej kompaktowe i w zależności od modelu, mogą być przenośne w celu łatwego przechowywania lub transportu. Ten rodzaj pomocy w poruszaniu się jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które są chronicznie niepełnosprawne lub w inny sposób nie są w stanie obsługiwać ręcznego wózka inwalidzkiego. Skutery elektryczne dla niepełnosprawnych w chwili obecnej cieszą się bardzo dużą popularnością.

Wózki sanitarne to orzeźwiająca alternatywa dla wanny z pełnym zanurzeniem. Oprócz korzyści higienicznych, daje pacjentom godność, na którą zasługują i wsparcie, którego potrzebują opiekunowie. Wszystkie systemy są zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie i komforcie pacjenta. W naszym asortymencie znajdziesz wózki prysznicowe z zamykanymi poręczami bocznymi, miękkie wyściełane topy idealne dla pacjentów o delikatnej skórze i nosze regulowane dla różnych wymagań postawy.

O tym warto pamiętać!

Jeśli trafiłeś na tą stronę, prawdopodobnie szukasz nowego urządzenia mobilnego. Jedyny problem; wydaje się, że nie możesz zdecydować, czy kupić skuter mobilny, czy jeden z wielu reklamowanych wózków inwalidzkich. Są to zarówno pojazdy mobilności osobistej przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, jak i seniorów. Skuter mobilny jest również określany jako pojazd napędzany silnikiem i jest to urządzenie wyposażone w trzy lub cztery koła, kierownicę, obrotowe siedzenie i płaski obszar przeznaczony na stopy. Istnieją różne rodzaje skuterów mobilnych, takie jak kompaktowy skuter mobilny, skuter 4-kołowy, skuter elektryczny i skuter 3-kołowy. Skutery mobilne są napędzane benzyną lub elektrycznie, chociaż ta ostatnia jest bardziej powszechna. Ogólnie rzecz biorąc, skuter mobilny jest większy niż wózek inwalidzki z napędem elektrycznym i aby z niego korzystać, musisz mieć dobrą równowagę, długość ramienia i kontrolę. W przeciwieństwie do wózka inwalidzkiego, skuter nie może być dostosowany do potrzeb danej osoby. Skutery mogą być jednak wyposażone w opcje foteli rehabilitacyjnych, takie jak poduszki odciążające. Skutery mają duży promień skrętu w porównaniu do wózków inwalidzkich.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *