Jak odpowiednio dobrać spinki do mankietów?

Decydując się na jakąkolwiek stylizację, trzeba zadbać o to, by była ona kompletna. Będzie to miało związek nie tylko z podstawowymi częściami garderoby, ale także drobnymi szczegółami. To właśnie one często odgrywają bardzo ważną rolę w ubiorze mężczyzny. Do tego typu elementów z pewnością należą spinki do mankietów. Ten elegancki dodatek przeznaczony jest na wyjątkowe okazje. Czym się kierować podczas wyboru spinek do mankietów?

Kolor spinek

Kiedy chcemy ozdobić mankiety na szczególną okazję, to zazwyczaj sięgamy po wyroby o szlachetnym barwach. W takiej sytuacji z pewnością świetnie będą się prezentować spinki w kolorze złotym, srebrnym lub miedzianym. W ten sposób podkreślimy rangę wydarzenia, jakim może być na przykład ślub. Obecnie na naszym rynku mamy ogromny wybór tego typu dodatków. Należy jednak pamiętać, by dopasować je do stylizacji, kolorystyki lub najważniejszych elementów ubrania. Do beżowych lub brązowych marynarek z pewnością idealnie będą pasować złote spinki. Natomiast w przypadku marynarek i koszul o zimnych barwach lepiej się sprawdzą srebrne dodatki.

Kształt spinek

Jaki kształt spinek będzie prezentował się elegancko i modnie? Daje się zauważyć, że produkty okrągłe przykuwają w naszych czasach uwagę wielu panów. Jeśli zakupimy taki właśnie produkt z ozdobnym kamieniem, to z pewnością będzie to luksusowy dodatek, przyciągający wzrok. Należy przy tym pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na spinki z ozdobnymi kamieniami, to osoba nam towarzysząca powinna posiadać elementy stroju w tym samym odcieniu kolorystycznym. Może to być na przykład bolerko, buty, sukienka lub torebka. Dla mężczyzn, którzy cenią klasykę, polecane są spinki prostokątne. Natomiast dla odważnych panów jest wiele ekstrawaganckich projektów. Szczególnie młodzi ludzie uwielbiają eksperymentować. I nie chodzi przy tym jedynie o kształt, ale również o kolor oraz rodzaj surowca, z jakiego powstają spinki do mankietów.

Ekstrawagancja czy klasyka?

Wielu mężczyzn dobiera spinki na podstawie swojej pasji lub charakteru. Dlatego też w ofercie wielu sklepów można spotkać wyroby w kształcie piłki nożnej, kotwicy, motocykla czy komiksowych bohaterów. Spinki z motywem szachownicy najczęściej wykonuje się z masy perłowej i srebra. Tak przygotowany produkt pięknie mieni się kolorami. Dla panów, którzy są bardziej powściągliwi i nie chcą eksperymentować, przygotowano spinki, które będą pasować do klasycznych stylizacji. Jeśli na przykład w grę wchodzi szary garnitur, czarne spodnie i biała koszula, to w takiej kreacji sprawdzą się idealnie spinki w kolorze srebrnym. Należy przy tym zadbać, by mankiet koszuli wystawał spod marynarki na około 1,5 centymetra, przy opuszczonych rękach.

Trzy ważne zasady

Wybierając spinki do mankietów, trzeba się kierować trzema niezwykle istotnymi zasadami. Po pierwsze – spinki należy zakładać wyłącznie w sytuacjach formalnych, takich jak ważne uroczystości czy szczególnie podniosłe wydarzenia. Spinki są nieodłącznym elementem formalnego stroju. Należy więc ich używać, gdy sytuacja tego wymaga. Druga istotna sprawa – kiedy używamy spinek do mankietów, to powinniśmy koniecznie do tego założyć krawat lub muchę. Brak tego elementu może spowodować poważny dysonans pomiędzy formalnych charakterem a luźnym casualowym stylem. Po trzecie – do kreacji, w której występują spinki, nieodzowna jest odpowiednio dobrana koszula. Jej mankiety oraz kołnierzyk powinny być usztywniane. Mankiety skrojone pod kątem prostym są uznawane za najbardziej formalne. Te, które posiadają zaokrąglenia lub ścięty narożnik, uważane są za mniej formalne.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *