Kolorowe rzęsy – dodatek przykuwający wzrok.

Tajemnicze i czarujące spojrzenie, to domena każdej przedstawicielki płci pięknej. Odpowiednia oprawa oka, poza walorami estetycznymi, oraz nieskazitelnym makijażem, daje kobiecie pewności siebie, siłę i odwagę do podejmowania nowych wyzwań i realizacji codziennych planów. Każdy rodzaj makijażu, wykonywanego na damskiej twarzy rozpoczyna się od tego samego przedsięwzięcia – podkreśleniu oka i wyostrzeniu spojrzenia, jakim obdarowuje męską (i nie tylko) część widowni każda z pań. W przypadku, gdy natura nie okazała się jednak zbyt hojna i nie obdarowała powiek odpowiednią ilością czy grubością naturalnych rzęs, z pomocą przychodzą sztuczne rzęsy, pozwalające uzupełnić braki i ozdobić oko według własnych przekonań i potrzeb. Modele i warianty, dostępne na rynku umożliwiają samodzielne ozdobienie twarzy i wykończenie makijażu, bez wychodzenia z domu.

Magiczna trójka, czyli najpopularniejsze rodzaje sztucznych rzęs.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje sztucznych rzęs, które dostępne są w każdym gabinecie kosmetycznym, a ostateczny wariant, który zostanie użyty i zaaplikowany na powiekach, jest ściśle uzależniony od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i jaki styl tej formy zdobienia ma nam przez najbliższe 30 dni towarzyszyć. Najchętniej noszone rzęsy to te, wykonane z syntetycznego włosia, które można szczegółowo dopasować i przyciąć, wedle pożądanej długości i grubości. Są rodzajem rzęs, które nie uczulają, w związku z czym polecane są w szczególności dla pań cierpiących na alergie, bądź borykających się z przewlekłymi problemami skórnymi. Należy mieć jednak na uwadze, iż mają one tendencję do plątania się, dlatego wymagają szczególnej, oraz regularnej pielęgnacji, przy użyciu specjalistycznych środków.

Drugim, często aplikowanym na damskie oko rodzajem ów zdobienia, są rzęsy jedwabne, powstałe z protein naturalnego jedwabiu (włókna jedwabiu koreańskiego), dzięki czemu skrętem nie odróżniają się od naturalnych. Ta wersja rzęs jest niezwykle lekka, dlatego są one prawie w ogóle nie wyczuwalne w trakcie codziennego użytkowania. Dedykowany jest im specjalny grzebyczek, którym winno się przeczesywać je, zaraz po przebudzeniu tak, aby wyrównać ich położenie i wygładzić strukturę, ulegającą lekkiemu zgnieceniu w trakcie snu. Są niebywale kompatybilne z czynnościami dnia codziennego, dlatego bez obaw można w nich pływać, opalać się i uprawiać wszelaką aktywność fizyczną. Występują w wielu wersjach kolorystycznych i są jedyną możliwością, aby na kobiecej powiece zagościły rzęsy kolorowe, uzupełniające wybraną stylizację.

Rzęsami, które najlepiej imitują naturalne są te, wykonane z futra norek syberyjskich. Każda z nich ma taką samą grubość, lecz inną długość, przez co trudno odróżnić je od tych, które na co dzień zdobią damskie oko. Są bardzo drogie i trudne w pozyskaniu, gdyż powstają w sposób wysoce nieetyczny – aby móc z nich skorzystać trzeb pozbawić zwierzę futra, dlatego decydują się na nie jedynie zamożne kobiety, nieczułe niekiedy nawet na los ów zwierząt. Kosmetyczki, zajmujące się naklejaniem sztucznych rzęs, coraz rzadziej sięgają po ten rodzaj zdobienia i w ramach kultywowania polityki związanej z ochroną praw zwierząt zastępują takie rzęsy ich syntetycznymi i sztucznymi odpowiednikami.

Podstawowe metody przedłużania rzęs.

Zabieg związany z założeniem sztucznych rzęs zajmuje około 2 godzin w życiu kobiety i należy go powtórzyć po upływie minimum miesiąca (uzupełnienie braków, bądź zdjęcie posiadanej aplikacji i stworzenie nowej). Zakładane są ona najczęściej, przy zastosowaniu metody 1:1, polegającej na doklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej naturalnej. Metoda 2:1, lub 3:1, polegają kolejno na tym, iż do jednej naturalnej rzęsy mocuje się dwie, lub trzy sztuczne – wszystko zależy od tego jak gęsty ma być efekt finalny tejże usługi. Inspirując się nowinkami urodowymi, wprost ze świata gwiazd i ze szklanego ekranu, skorzystać należy z tzw. efektu Hollywood, który opiera się o przedłużenie rzęs metodą objętościową. Taki sposób pozwoli nam, na doklejenie do jednej naturalnej rzęsy specjalnie przygotowanej i postrzępionej kępki sztucznego włosia, dzięki której maksymalnie powiększymy oczy, uzyskując głębokie, przepełnione czernią spojrzenie. Aby przystąpić do zabiegu doklejania rzęs, należy mieć w pełni zdrowe oczy i pozbawioną chorób spojówkę, a w przypadku pojawienia się niepożądanych efektów, już po zakończeniu przedsięwzięcia, trzeba natychmiastowo usunąć zaaplikowane zdobienie.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *