Komplet sztućców na prezent

Sztućce to jeden z najpopularniejszych pomysłów na prezent przy uroczystej okazji. Sztućce będące ślubnym prezentem są w domach wielu par. Ten pomysł na prezent sprawdzi się jednak nie tylko przy okazji ślubu. Wbrew pozorom sztućce są prezentem dość uniwersalnym. Jaki powinien być komplet sztućców przeznaczony na prezent?

Priorytetem jest jakość

Sztućce powinny być przede wszystkim trwałe, wykonane z solidnych materiałów, na przykład ze stali szlachetnej. Powinny być odporne na zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia. Sztućce to prezent na wiele lat, dlatego powinny być one jak najwyższej jakości.

Złote gody ze sztućcami

Komplet sztućców na prezent ślubny powinien być odpowiednio duży. Tego typu zestawy zazwyczaj zawierają sztućce na dwanaście lub więcej osób. Komplety sztućców często zawierają nie tylko podstawowe sztućce.  Bardziej luksusowe zestawy mogą zawierać również cały szereg dodatkowych sztućców, np. do ryb czy nawet ślimaków. Bardzo duże zestawy mogą zawierają również np. łopatki do ciasta.

Wzory i wzorki

Czym kierować się wybierając wzór sztućców na prezent ślubny? W większości przypadków najlepszy będzie wzór klasyczny, odporny na zmieniające się mody. Często jednak sklepy oferujące tego rodzaju asortyment udostępniają sporządzone przez młodą parę listy prezentów, co ułatwia wybór odpowiedniego prezentu. Wybierając prezent z listy można mieć pewność, że trafi on dokładnie w gust obdarowanych osób.

Sztućce na parapetówkę

Ślub to nie jedyna okazja, przy której świetnym prezentem będą sztućce. Sztućce będą również doskonałym prezentem dla osób, które przeprowadzają się do nowego miejsca. W takim wypadku świetnie sprawdzi się zestaw złożony ze sztućców dla sześciu osób. Taki prezent będzie elegancki, a jednocześnie nie będzie zbyt zobowiązujący. Jak dobrać wzór takich sztućców? Tak jak w przypadku sztućców na prezent ślubny można wybrać klasyczny wzór. Będąc z kimś w zażyłej relacji można także zapytać o upodobania.

Nie tylko dla dorosłych

Komplet sztućców będzie również doskonałym prezentem dla… dziecka. Rynek oferuje wiele zestawów sztućców dziecięcych. Zestawy takie zazwyczaj składają się z czterech sztuk, po jednej z każdego rodzaju. Uchwyty ozdobione są często wizerunkami postaci z bajek wygrawerowanymi w metalu. Często wzory wypełnione sa także kolorową emalią. Zestaw sztućców dla dzieci może być świetnym wstępem do tego, by nauczyć małe dziecko jeść nożem i widelcem. Dzieci nie posiadające własnego zestawu zazwyczaj intuicyjnie sięgają tylko po widelec lub łyżkę. Własny zestaw sztućców będzie wspaniałą motywacją.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *