Któy VPN wybrać? Najlepsze darmowe usługi VPN za darmo w 2022

Miliony użytkowników z całego świata każdego dnia korzysta z internetu. Jedni wykorzystują go do rozrywki, inni do pracy. Niewiele osób myśli jednak o zagrożeniach płynących ze świata online. Coraz częściej przestępcy przenoszą się w cyfrowe kręgi. Jak ochronić się przed szpiegowaniem oraz w jaki sposób zabezpieczyć nasze dane przed ciekawskimi spojrzeniami osób trzecich? Jednym z najskuteczniejszych sposobów są usługi VPN.

Dlaczego warto korzystać z VPN? To nie tylko ochrona prywatności

Wybierając darmowy VPN, czyli Wirtualną Sieć Prywatną, zyskujemy nie tylko wsparcie ochrony naszych danych podczas surfowania po sieci, ale również dostęp do usług niedostępnych w danym kraju. Chcąc skorzystać z ofert takich jak chociażby serwisów SVOD nieobsługiwanych na terenie Polski, wystarczy skorzystać z usługi VPN. Ponadto rozwiązanie to sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy:

  • uniemożliwić osobom trzecim śledzenie naszej aktywności online
  • korzystać z usług danych serwisów podczas podróży do krajów, w których są one niedostępne
  • uniknąć szpiegowania podczas korzystania z darmowych sieci Wi-Fi w parkach, restauracjach itp.

Który VPN wybrać? TOP 5 darmowych usług VPN

Jaki VPN wybrać? Jeżeli nie potrzebujemy korzystać z szyfrowania połączenia przez większość czasu, w zupełności wystarczy nam darmowy VPN. Oczywiście taki wariant usługi wiąże się z pewnymi ograniczeniami, jednak umożliwia podstawowe działania oraz daje szansę poznania korzyści płynących z VPN. Poniżej znajduje się 5 darmowych usług, z których możemy skorzystać:

  • Windscribe
  • ProtonVPN
  • Hide.me
  • Hotspot Shield
  • Kaspersky VPN Secure Connectiоn

Czy używanie VPN jest bezpieczne?

Przeglądając tematy związane z używaniem usług VPN, możemy zastanawiać się, czy to w ogóle legalne i bezpieczne? Odpowiedź brzmi: Tak! Coraz częściej poruszany jest temat zagrożeń płynących z sieci. Używanie VPN to jedna z podstawowych form ochrony tożsamości użytkownika oraz zapewnia bezpieczne połączenie online. Dzięki szyfrowaniu połączenia zyskujemy poufność przesyłanych przez nas danych niezależnie od tego gdzie jesteśmy i z jakiego urządzenia korzystamy. Nawet darmowy VPN jest w stanie znacząco wpłynąć na ochronę danych przed cyberprzestępcami, hakerami oraz ciekawskimi spojrzeniami innych podmiotów.

VPN dla Androida oraz iPhone – jak zabezpieczyć swój telefon?

Nie ma co ukrywać, większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez używania smartfonu czy tabletu. Te urządzenia również narażone są na liczne ataki, szpiegowanie oraz inne zagrożenia płynące z sieci. Dlatego też warto zainstalować VPN na telefon, co pozwoli nam zadbać o bezpieczeństwo naszej tożsamości w internecie. Do wyboru mamy zarówno VPN dla Androida, jak i VPN dla iPhone, które dostępne są do pobrania w sklepach Google i App Store.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *